W dniach 13-14 maja odbył się nasz coroczny turniej – „II Memoriał Mateusza Waliczka”. Turniej ten jest dla nas szczególnie ważny, gdyż poświęcony jest pamięci i dokonaniom naszego prezesa, Mateusza Waliczka.

Tegoroczna edycja skupiła się na rywalizacji mikstowo-deblowej, w której wzięło udział 10 par. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których toczone były mecze systemem „każdy z każdym”. Pogoda tego weekendu była po prostu doskonała do tenisa, sprzyjając tym samym intensywnej i emocjonującej rywalizacji. Mecze były wyrównane, często decydującym o losach pojedynku był dopiero trzeci set. Pierwszy dzień pozwolił nam wyłonić czterech półfinalistów.

Między meczami uczestnicy mogli się posilić ciepłym posiłkiem, który dodawał sił na kolejne pojedynki.

Półfinały były niesamowicie emocjonujące. W pierwszym z nich para Pluszczyk/Krzywoń zmierzyła się z parą Vavrda/Skoupil z zaprzyjaźnionego Klubu Tenis Český Těšín. Mimo wyrównanej rywalizacji, para z Polski odniosła zwycięstwo. Drugi półfinał przyniósł starcie Gerula M./Socha kontra Gerula D./Gerula R., z czego triumfowali pierwsi.

Finał był prawdziwym świętem tenisa, a uczestnicy dostarczyli nam wiele emocjonujących momentów. Była to powtórka z poprzedniej edycji turnieju i podobnie jak rok wcześniej, młodość i technika wygrała z doświadczeniem.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

🥇 Gerula Maks i Kacper Socha
🥈 Czesław Pluszczyk i Dariusz Krzywoń
🥉 Tomasz Skoupil i Tomasz Vavrda

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za emocje, jakie dostarczyliście nam podczas tych dwóch dni! Czekamy na kolejną edycję! 🎾🏆