Klub Tenisowy Ogniwo Cieszyn

TENIS BEZ GRANIC


PROJEKT „TENIS BEZ GRANIC”

W ramach projektu „Tenis bez granic”, którego łączna wartość sięga kwoty ok. 35.000 euro – Ognisko TKKF „Ogniwo” zaplanowało następujące działania:

Wszystkie wyżej wymienione zadania zostały zrealizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Nasi partnerzy projektu – koledzy z TJ Slavoj z Czeskiego Cieszyna – w ramach projektu :

 • doposażyli salkę klubową w potrzebny sprzęt

 • zmodernizowali nawierzchnię chodnika w obrębie swoich kortów

 • prowadzili szkolenie tenisowe dzieci w szkółce tenisowej

 • wspólnie z nami zorganizowali Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tenisie ziemnym.

Na kortach Ogniwa, w okresie od kwietnia do października 2012r. prowadzone było szkolenie tenisowe dzieci w ramach zajęć szkółki tenisowej. Zajęcia odbywały się w tym okresie systematycznie, za wyjątkiem krótkiej przerwy wakacyjnej. Szkoleniem objęta była grupa ok. 30 dzieci – głównie wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacujno-Wychowawczego PSOUU w Cieszynie. Zajęcia prowadził uprawniony instruktor tenisa ziemnego – Michał Andrzejewski. W miesiącu czerwcu 2012r. dzieci ze szkółki tenisowej uczestniczyły w zorganizowanym dla nich z okazji Dnia Dziecka turnieju tenisa ziemnego.

Zgodnie z harmonogramem projektu, a po uzyskaniu pożyczki z Miasta Cieszyna przeznaczonej na finansowanie zadań projektowych, zakupiona została armatka do podawania piłek tenisowych. Zakup ten dokonany został 10 sierpnia 2012r. Zakupiona armatka w minionym sezonie tenisowym wykorzystywana była w trakcie prowadzonej szkółki tenisowej dla dzieci oraz do indywidualnego treningu tenisowego członków Klubu tenisowego.

W dniach 08-09 września 2012r., na kortach Ogniwa i TJ Slavoj rozegrane zostały Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tenisie ziemnym. Organizacją turnieju zajmował się 10 osobowy Komitet Organizacyjny w skład którego wchodzili członkowie TJ Slavoj i TKKF Ogniwo. Informacje o turnieju prezentowane były na plakatach, banerach oraz na stronach internetowych obu Klubów.

W turnieju tym uczestniczyło 16 kobiet i 47 mężczyzn. Uroczystość otwarcia turnieju miała miejsce na kortach Ogniwa w Cieszynie i uczestniczyli w niej zaproszeni goście:

Bolesław Zemła – Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna

Adam Swakoń – Wiceburmistrz Miasta Cieszyna

Bogdan Kasperek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Olza w Cieszynie

Stanisław Folwarczny – Starosta Czeskiego Cieszyna

Vilem Rusnok – Prezes TJ Slavoj Czeski Cieszyn

Łukasz Malarz – Dyrektor Oddziału BZ WBK w Cieszynie.

Do obsługi medialnej turnieju zaproszeni zostali:

TVP 2 Katowice, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Gazeta Codzienna, OX Cieszyn, Kablowa Telewizja z Czeskiego Cieszyna, Cieszyńskie Listy z Czeskiego Cieszyna. Informacje o turnieju prezentowane były i są na stronach internetowych www.teniscieszyn.pl oraz www.tenistesin.cz.

Zdobywcy czołowych miejsc w turnieju otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnera Projektu – BZ WBK Oddział w Cieszynie.

W ramach turnieju odbył się też mecz pokazowy zawodowych tenisistów z Polski i Czech.

Zgodnie z harmonogramem projektu – w miesiącu sierpniu 2012r. dokonana została modernizacja ścieżki na kortach tenisowych Ogniwa, a w miesiącu wrześniu rozpoczęte zostały prace modernizacyjne budynku klubowego Ogniwa.

W ramach modernizacji budynku klubowego Ogniwa:

 • wykonano ocieplenie i elewacje ścian szczytowych budynku oraz ściany od strony drogi,

 • wykonano ocieplenie stropu oraz nowe poszycie dachu budynku klubowego,

 • wykonano nową posadzkę w całym budynku klubu,

 • wykonano modernizację instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania w budynku klubu,

 • obniżony został sufit w salce klubowej oraz wymalowane zostały ściany,

 • wykonana została modernizacja bufetu w salce klubowej.

Wszystkie prace modernizacyjne zakończone zostały w miesiącu grudniu 2012r.

Aktualnie, po zakończeniu rzeczowej realizacji projektu – 18 stycznia br., o godz. 14:00, na kortach Ogniwa odbędzie się spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Wśród zaproszonych gości są również :

Tadeusz Kopeć – Senator RP, Aleksandra Trybuś – Posłanka na Sejm RP, Bogdan Kasperek – Dyrektor SWiRR „OLZA” w Cieszynie, Václav Laštůvka – Dyrektor SWR Śl.C. w Czeskim Cieszynie, Vilém Rusnok – Prezes TJ Slavoj, oraz grono przyjaciół Klubu.

 

30 lipca 2012

W 2012 roku klub tenisowy Ognisko TKKF „Ogniwo” wspólnie z klubem tenisowym TJ Slavoj z Czeskiego Cieszyna realizują projekt pod nazwą „Tenis bez granic”.

Projekt ten dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007 – 2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska – Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Sląsk Cieszyński Tĕšinské Slezsko.

Ten wspólny projekt, z jednej strony jest efektem potrzeb obu klubów jak również wieloletniej, przyjacielskiej współpracy, która w 2011r. zaowocowała podpisaniem Umowy Partnerskiej pomiędzy klubami i wspólnym wnioskiem.

Suma otrzymanego dofinansowania sięgająca kwoty prawie 35.000 euro umożliwia klubowi Ogniwo:

– dokonać modernizacji budynku klubowego,

– dokonać modernizacji ścieżki wzdłuż kortów,

– dokonać zakupu treningowej maszyny do podawania piłek tenisowych,

– prowadzenie szkółki tenisowej dla dzieci,

– zorganizowanie Amatorskich Mistrzostw Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tenisie ziemnym.

Koledzy tenisiści z TJ Slavoj dzięki pozyskanemu dofinansowaniu mogli:

– zmodernizować fragment ścieżki na kortach,

– doposażyć salkę klubową w potrzebne krzesła, stoliki i tablice,

– doposażyć siłownię w potrzebny sprzęt treningowy,

– prowadzić szkolenie dzieci,

– zorganizować Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tenisie ziemnym.

Aktualnie realizacja projektu w obu klubach jest daleko zaawansowana. Szereg pozycji projektu jest już zrealizowana. Zamknięcie całości projektu „Tenis bez granic” przewidziane jest na koniec grudnia b.r.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Najnowsze wiadomości

  • Szkółka Tenisa Ziemnego w Cieszynie - Intermarche i TKKF Ogniwo

   Szkółka Tenisa Ziemnego Intermarche TKKF „Ogniwo” Cieszyn 2017

   Posted by mateusz on Sierpień 18, 2017

   W ramach współpracy z firmą INTERMARCHE odbył cykl 10 zajęć z tenisa ziemnego dedykowanych dzieciom i młodzieży z Cieszyna. Zajęcia odbywały się na kortach TKKF OGNIWO Cieszyn przy ul.Łyska 25. Treningi miały na celu nauczenie podstawowych elementów techniki i taktyki gry w tenisa ziemnego oraz przedstawienia tenisa ziemnego jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Dzieki […]

  • VI Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w Tenisie Ziemnym

   Posted by Mateusz Waliczek on Sierpień 16, 2017

   Już po raz szósty odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w Tenisie Ziemnym organizowane w ramach Projektu „TENIS BEZ GRANIC”. Zawodnicy z Polski i Czech ponownie zawalczą o tytuł mistrza Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w tenisie ziemny. Impreza co roku dostarcza silną dawkę zdrowej rywalizacji sportowej oraz mnóstwo pozytywnych emocji zarówno uczestnikom, jak […]

  • sezon tenisowy 2016 - start

   Wystartowały prace przygotowawcze do sezonu 2016

   Posted by mateusz on Kwiecień 2, 2016

   Rok 2016 będzie dla klubu Ogniwo wyjątkowy. Dlaczego? O tym dalej. Teraz najważniejsze jest, aby na kortach przy Alei Jana Łyska 25 w Cieszynie jak najszybciej ruszyły gry. Wreszcie zaświeciło słońce, przyszła wiosna! Pogoda sprzyja pracy na świeżym powietrzu, zatem zabieramy się do przygotowania kortów i całego obiektu klubowego do sezonu 2016. Krótko – co […]

  • tenis bez granic 2015

   Przedstawiamy nowych Mistrzów Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w Tenisie

   Posted by Mateusz Waliczek on Wrzesień 11, 2015

   W pierwszą sobotę września pokazaliśmy, że dwa miasta, Cieszyn i Český Těšín są jednym organizmem – co podkreślił burmistrz Cieszyna Pan Ryszard Macura, witając o poranku 51 uczestników czwartych już tenisowych mistrzostw organizowanych w ramach projektu Tenis bez granic. 

  • plakat AMCT 2015

   IV Otwarte mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna 05-06.09

   Posted by michal on Sierpień 22, 2015

   Już niebawem wielkie tenisowe emocje ! W pierwszy weekand września odbędzie się najważniejsze tenisowe wydarzenie w Cieszynie. Zapraszamy serdecznie zawodników oraz miłosników tenisa ziemnego na turniej, który organizujemy wspólnie z naszymi kolegami z TJ Slavoj w ramach kontynuacji wspólnego projektu „TENIS BEZ GRANIC”. Mecze będą rozgrywane na kortach Ogniwa i TJ Slavoj. Łącznie 11 kortów. Sponsorami turnieju […]

  • Darmowe zajęcia dla seniorów !!!

   Posted by michal on Kwiecień 29, 2015

   Zapraszamy serdecznie na zajęcia z tenisa ziemnego dla seniorów. W planie treningów opanowanie podstawowych technik tenisowych i oczywiście dobra  zabawa na świeżym powietrzu. Treningi odbywać się bedą we wtorki od 05.05 do końca czerwca o godzinie 16.00 do 17.00. W razie mocnych opadów deszczu zajecia bedą odwołane. Zapraszamy bez względu na poziom zaawansowania. Wszelkie info […]

  • Kalendarz imprez Klubu TTKF Ogniwo na rok 2015

   Posted by michal on Kwiecień 15, 2015

   Kalendarza imprez Klubu TTKF Ogniwo na rok 2015 09-10.05   Turniej rozpoczęcia sezonu 23-24.05   Turniej mikstowy 31.05        Turniej z okazji Dnia Dziecka 14.06        Mecz TKKF Ogniwo vs TS Slavoj 20-21.06   Turniej Deblowy 05-06.09   IV Otwarte mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna 03-04.10   Turniej im. Jana Glajcara 31.10        Ognisko na zakończenie sezonu 31.12        Sylwester na kortach WWW.TENISCIESZYN.PL

  • Walne Zebranie Członków Ogniska TKKF „Ogniwo” w Cieszynie

   Posted by michal on Listopad 13, 2014

   Zapraszamy wszystkich członków naszego Klubu do uczestnictwa w zebraniu. Zebranie odbędzie się w czwartek, 27 listopada 2014r. w sali klubowej kortów, w Cieszynie przy Al. Jana Łyska 25 o godz. 18:00 w I terminie a w przypadku braku wymaganego quorum o godz. 18:15 w II terminie Porządek obrad   Walnego Zebrania Członków Ogniska TKKF „Ogniwo” […]

  • Po XXVIII Memoriale Jana Glajcara

   Posted by Mateusz Waliczek on Październik 17, 2012

   W dniach 06-07 października na kortach Ogniwa rozgrywany był XXVIII turniej tenisowy „Memoriał Jana Glajcara”. W rywalizacji uczestniczyli członkowie i członkinie klubu.  W kategorii kobiet zwyciężyła Danuta Ziętek, drugie miejsce zajęła Grażyna Martini, a trzecie Hania Kozak. W kategorii mężczyzn zwyciężył w meczu finałowym Marcin Drzewicki, drugie miejsce zajął Zbigniew Jesionek, a trzecie Mateusz Waliczek . Pogoda w czasie […]

  • Spisały się na medale,

   Posted by Mateusz Waliczek on Październik 11, 2012

   Nasze członkinie Krystyna Drzewicka i Grażyna Martini wróciły z Mistrzostw Świata Lekarzy odbywających się w włoskiej Cervii. Dziewczyny spisały się na medal, prezentując światowy poziom cieszyńskiego tenisa co pozwoliło im wygrywać kolejne mecze. Zatrzymały się dopiero na szczytach rankingów. Krystyna Drzewicka grając w parze z Bożeną Kędzierską zdobyły srebrny medal przegrywając po zaciętej walce z […]

  Nadchodzące wydarzenia

  [upcoming-events count="5"]