W pierwszą sobotę września pokazaliśmy, że dwa miasta, Cieszyn i Český Těšín są jednym organizmem – co podkreślił burmistrz Cieszyna Pan Ryszard Macura, witając o poranku 51 uczestników czwartych już tenisowych mistrzostw organizowanych w ramach projektu Tenis bez granic.

Od godziny 8 rano pierwsi miłośnicy tenisa gromadzili się na kortach Ogniwo przy Alei Jana Łyska 25, do 8.30 trwały zapisy do turnieju. Kto nie zjadł obfitego śniadania, mógł nadrobić sięgając na suto zastawiony stół po zdrowe smakowitości, które przez dwa dni zapewniały siły do gry. Między innymi tą przyjemność, którą docenili zawodnicy zawdzięczamy

[highlight]naszym nowym sponsorom, firmie FORTUNA – Zakłady bukmacherskie oraz firmie DOMBUD  INVEST – inwestorowi nowego apartamentowca w Cieszynie.[/highlight]

Dzięki wsparciu dwóch nowych partnerów, tegoroczne rozgrywki toczyły się  również o wyższą niż dotychczas stawkę, ponieważ oprócz pucharów ufundowanych przez MOSiR Cieszyn na zawodników czekały atrakcyjne nagrody.

Kiedy wszyscy zgromadzili się już na kortach, przywitali nas Krzysztof Kasztura – Przewodniczący Rady Miejskiej w Cieszynie, Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna, Stanisław Folwarczny – Wice Starosta Czeskiego Cieszyna, Remigiusz Jankowski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sporu Rady Miejskiej Cieszyna,  Jiři Pavlík – Prezes TJ Slavoj w Czeskim Cieszynie,  Zbigniew Niżnikiewicz – Dyrektor MOSiR w Cieszynie oraz Ryszard Piskorczyk – członek honorowy i jeden z założycieli klubu tenisowego TKKF Ogniwo w Cieszynie. Prezes klubu Ogniwo Mateusz Waliczek przywitał uczestników złą wiadomością – ogłosił, że zamierza wziąć udział w turnieju i go wygrać ;). Tym humorystycznym akcentem rozpoczęliśmy Mistrzostwa.

Około 9.00 po polskiej i czeskiej stronie rzeki Olzy rozpoczęły się mecze w 4 kategoriach:

1. Gra podwójna kobiet
  2. Gra pojedyncza mężczyzn +60
  3. Gra pojedyncza mężczyzn +50
  4. Gra pojedyncza mężczyzn +20

W ciągu dwóch słonecznych dni, na terenie dwóch klubów tenisowych nad Olzą, na 11 kortach rozegraliśmy łącznie 847 zaciętych gemów, które wyłoniły zwycięzców.

Wśród kobiet, które grały w tabeli „każdy z każdym” zwyciężyły Danuta Ziętek i Barbara Walica. Drugie miejsce zajęły Dagmara Makajová oraz Dagmara Szturcová. Na podium znalazły się również Wanda Wójtowicz i Elżbieta Waliczek.

W kategorii mężczyzn +60 najlepszy okazał się Miloš Vavrys, który w finale pokonał zeszłorocznego mistrza Zdenka Blinke. Trzecie miejsce zdobył Jiři Pavlík.

Kategorię +50 drugi raz z rzędu wygrał obrońca tytułu Piotr Zdarzyl. Niedościgniony mistrz po widowiskowej grze, pokonał w meczu finałowym Radována Banáša. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Pełczyński.

Puchar mistrza w najliczniejszej kategorii wiekowej mężczyzn +20 należy drugi rok z rzędu do Marka Mojaka. W widowiskowym spotkaniu pokonał on Tomáša Skoupil. Na podium stanął również Radoslav Šmakal.