Wygląda na to, że w tym roku idziemy po rekord w liczbie osób zaangażowanych w przygotowania cieszyńskich kortów Ogniwo do sezonu. 

A co ma wspólnego 1,5% z 25% ? 

1,5% to część podatku dochodowego, którą można przekazać na różne organizacje społeczne. Do 30 kwietnia można przekazać część podatku na nasz cieszyński dzielny Klub tenisowy. Nasz KRS: 0000656083

Dlaczego uważamy, że jesteśmy organizacją społeczną, którą warto wesprzeć 1,5% podatku? Ale też dowolną kwotą w każdej chwili na naszej stronie internetowej (o tym dalej).

Ponad 25% to część społeczności Członków Klubu Ogniwo, która do dzisiejszego dnia wzięła udział w przygotowaniach kortów do sezonu 2023. (Ponad 40 osób spośród 163 Członków Klubu). Jesteśmy prężną społecznością. To jasne.

A mamy dopiero Marzec i to dopiero początek przygotowań kortów, a tym sezonie będzie się dużo działo i będzie jak zawsze dużo do zrobienia.

Przy czym warto podkreślić:

  • część kochanych osób nawet jeszcze nie była Klubowiczami, a pomagają, choć niektóre osoby mają kilka lat ☺️
  • część Klubowiczów jeszcze nie znalazła czasu, aby pojawić się na kortach w pierwszych etapach przygotowań
  • są też Członkowie, którzy zasłużyli się grą na naszych kortach od 4 dekad albo i więcej, więc jasne jest, że najcięższe roboty najpierw zrobią młodsi bez kontuzji

A propos “dekad” w tym roku dalej rozmawiamy, drążymy i spisujemy historię Klubu, skanujemy Kroniki, w rezultacie wszystko będzie na blogu, wieloletnia historia Klubu będzie dostępna w wersji cyfrowej – to jest kolejny powód, aby wspierać naszą dzielną lokalną społeczność i do niej dołączyć.

Jest jeszcze więcej powodów, wymienimy 4 z nich:

  1. W tym roku rozwijamy dalej szkółkę tenisową dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  2. Od tego roku pierwszy raz w historii Klubu umożliwiamy płatności internetowe – na naszej stronie można łatwo i szybko przekazać darowiznę oraz wpłacić składki członkowskie
  3. Zatrudniliśmy AI – Sztuczną Inteligencję do pracy na naszej stronie internetowej. AI pełni funkcję eksperta w dziedzinie tenisa. Ponadto AI będzie w tym roku analizowała wyniki zawodników w Lidze Ogniwo (o tym wkrótce) – zapraszamy do korzystania z AI na naszej stronie głównej. Mamy tu do czynienia z rewolucją. Jeżeli jeszcze nie widzieliście w mediach, to wkrótce zobaczycie. Nie widzieliśmy jeszcze klubu sportowego z taką funkcjonalnością na stronie (jeżeli znajdziecie, prosimy o info)  – uznajemy to za kolejny powód, dla którego warto wspierać cieszyński dzielny Klub tenisowy. 
  4. Kolejną ważną technologią, którą zaprzęgamy do pracy na rzecz przyszłości naszej społeczności i Klubu jest Blockchain, dokładnie DAO (Decentralized Autonomous Organization), czyli w skrócie technologia ułatwiająca demokratyzację społeczności. 

Wdrożone technologie to konkretny skok w przyszłość, który robimy w 2023 roku, a jednocześnie robimy od dekad konkretną robotę na kortach za pomocą takich niezawodnych technologii, jak miotły, taczki, grabki plastikowe, grabki metalowe.

Przychodźcie, wspierajcie, dołączajcie do Klubu. Zagrajmy w tenisa w Cieszynie w 2023 roku. Serdecznie zapraszamy 🙂