Klub Tenisowy Ogniwo Cieszyn

Wystartowały prace przygotowawcze do sezonu 2016

Rok 2016 będzie dla klubu Ogniwo wyjątkowy. Dlaczego? O tym dalej. Teraz najważniejsze jest, aby na kortach przy Alei Jana Łyska 25 w Cieszynie jak najszybciej ruszyły gry. Wreszcie zaświeciło słońce, przyszła wiosna! Pogoda sprzyja pracy na świeżym powietrzu, zatem zabieramy się do przygotowania kortów i całego obiektu klubowego do sezonu 2016. Krótko – co jest do zrobienia?

Przygotowanie nawierzni ceglastego kortu tenisowego

Podstawą jest nawierzchnia kortów, którą po zimie należy „zaorać”, a następnie uzupełnić świeżą mączką i kilkakrotnie przejechać walcem, aby była zbita odpowiednio twarda. Po drodze musimy zadbać też o linie, które po zimowym naprężeniu od mrozu teraz na słońcu się poluzowały. Linie dobijamy specjalnym „dobijakiem” centymetr po centymetrze łącznie 585 metrów i 12 centymetrów linii. (4 korty X łączna długość linii 146,28).

Na dzień dzisiejszy trzy korty są wstępnie przygotowane do ponownego walcowania jutro, czyli w niedzielę. Najdłużej schnie kort numer 4 ponieważ jest najbliżej rzeki. Z czwórką musimy jeszcze poczekać – w kilka dni słońce wykona swoją robotę.

Zamiatanie liści na całym obiekcie

Po zimie i jesieni na terenie kortów tenisowych jest mnóstwo liści ponieważ obiekt otoczony jest licznymi drzewami. Do tej pory z liści oczyszczony został teren dookoła budynku klubowego, pozostają jeszcze trawniki wzdłuż kortów.

Prace społeczne członków klubu

DSC_0217Czy wiesz, że członkowie klubu tenisowego Ogniwo, od początku jego powstania co roku spędzają przynajmniej 3 godziny na pracach społecznych? Jest to już tradycja, która pozwala funkcjonować stowarzyszeniu i przyczynia się do tworzenia atmosfery współodpowiedzialności oraz więzi społecznych. Poświęcając się obowiązkowym pracom społecznym, członkowie klubu własnymi rękoma, co roku przygotowują korty tenisowe oraz cały obiekt do sezonu tenisowego i do dyspozycji wszystkich mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, Těšínského Slezska i nie tylko.

Zapraszamy do wspólnej pracy, a już niedługo do pierwszych gier na kortach. 

Tags: , ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *