Klub Tenisowy Ogniwo Cieszyn

Szkółka Tenisa Ziemnego Intermarche TKKF „Ogniwo” Cieszyn 2017

W ramach współpracy z firmą INTERMARCHE odbył cykl 10 zajęć z tenisa ziemnego dedykowanych dzieciom i młodzieży z Cieszyna. Zajęcia odbywały się na kortach TKKF OGNIWO Cieszyn przy ul.Łyska 25. Treningi miały na celu nauczenie podstawowych elementów techniki i taktyki gry w tenisa ziemnego oraz przedstawienia tenisa ziemnego jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Dzieki sprzyjajacym warunkom atmosferycznym udało się odbyć wszystkie z 10 zaplanowanych zajęć i wyznaczone cele zostały zrealizowane. We wszystkich treningach wzieło udział 10 osób, a średnio na zajęciach było około 6 zawodników, dzieki czemu młodzi adepci mieli idealne warunki do przyswajania nowych umiejetności z tenisa ziemnego.

Treningi miały charakter ogólnorozwojowy ukierunkowany na tenis ziemny i odbyły się w formie atrakcyjnej i ciekawej dla dzieci. Udział w zajeciach był bezpłatny a zawodnicy mieli do dyspozycji profesjonalnie przygotowane korty tenisowe, rakiety i piłki, maszynę do wyrzucania piłek, pachołki, znaczniki, drabinki koordynacyjne, płotki, urządzenia równoważne itp. Uważam iż dzieki zajęcią SZKÓŁKI TENISOWEJ INTERMARCHE udało sie nauczyć zawodników podstaw technik tenisowych takich jak: forehand, backhand, serwis, return czy smecz zaszczepić w nich chęc do dalszego trenowania tenisa ziemnego.

Szkółka Tenisa Ziemnego w Cieszynie - Intermarche i TKKF Ogniwo 2


Serdeczne podziekowania i sportowe pozdrowienia – instruktor Michał Andrzejewski
zarząd TKKF OGNIWO Cieszyn, prezes klubu Mateusz Waliczek 🙂

Tags:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *